3DPlay

3DPlay, zengin grafiklerin gerekli olduğu kanal markalama ve  büyük grafik projeleri için esnek ve güçlü bir grafik kontrol sistemidir. Kanal markalama için kullanıldığında, 3DPlay, çoklu haber pencereleri, reklam jenerikleri, bir sonraki program, sıkıştırılmış video ve diğer kanal markalama grafik türleri için mükemmel bir çözüm sunar. Seçimler, özel etkinlikler, yarışmalar, spor etkinlikleri vb. gibi yapım akışının tahmin edilemez durumda olduğu zamanlarda ve karmaşık stüdyo yapımları gerektiğinde, 3DPlay ideal çözümdür.

 

3DPlay

Kullanımı kolay ve  Güçlü

 

 

3DPlay, eylem düğmesi  mantığına dayanmaktadır: operatör,  sürükle-bırak yöntemini kullanarak grafikleri, içeriği ve animasyonu birleştirir. 3DPlay,  her içerik için ayrı panel ve alt paneller  ,  sunarak eksiksiz bir kullanıcı arayüzü esnekliği sağlar. Bilgiler grafik şablonuna harici veritabanlarından alınabilir veya el ile girilebilir.

3DPlay, operatörün grafiklere mantık ve kurallar eklemesine izin verir. Kurallar ve mantık, programlama gerektirmez. 

 

 

 

Channel 4, UK

Mantık tabanlı grafikler

3DPlay ile, grafikler ve  veriler yönetilir: içerikteki herhangi bir değişiklik grafikleri de otomatik olarak  etkiler. 3DPlay'in yapısı mantık tabanlı grafikleri, koşullu durumları, otomatik sonuçların hesaplanmasını ve zaman/tarih grafik  bağlantısını sağlar.

Çoklu haber pencereleri, hız kontrolleri, döngü sayıları, içerik güncellemeleri ve daha fazlası görüntülenebilir. 3DPlay, her yönde ve hızda çoklu haber penceresi, yavaş ilerletme ve  döngüleri gerçekleştirebilir. Haber penceresi içeriği, manuel olarak veya harici veritabanlarından girilebilir.  

Kullanıcı yönetimi ve meta veriler

 

3DPlay, yayın zincirindeki pazar ihtiyaçları ve konumlarının farkına vararak, her kullanıcının 3DPlay'in bileşenlerini kendi kullanıcı profiline göre kullanmasını sağlayan kullanıcı hakları yönetimi sunar. Ayarları, menüleri ve okuma/yazma özellikleri, oturum açan kullanıcının iznine göre belirlenir.

Tüm 3DPlay varlıkları meta veriler içerir. Standart meta veri alanlarına (sahibi, oluşturma tarihi vb.) ek olarak, kullanıcı yorumlar, açıklama ve meta veri kategorilerine bilgiler ekleyebilir ve böylece varlıklarını etiketleyebilir, kategorize edebilir ve düzenleyebilir. Kullanıcı kendi meta veri alanlarını da oluşturabilir ve özel gereksinimleri için özelleştirilmiş alanlar oluşturabilir. Tüm bu meta veri özellikleri, kullanıcının varlıkları hızla ve etkili bir şekilde aramasını ve sınıflandırmasını sağlar.

 

Traffic and scheduling

3DPlay seti, trafik ve zamanlama için 3DPlay tarayıcı modülünü içerir. 3DPlay tarayıcısı, bağımsız bir uygulama veya bir Active X olarak kullanılabilir. Tarayıcı, trafik operatörünün 3DPlay varlıklarına erişmesine, bir grafik etkinliği oluşturmasına, bunu yerel bilgisayarında önizlemesine ve memnun kaldığında trafik akışına göndermesine izin verir. Trafik akışı otomasyona dağıtıldığında, trafiğin oluşturduğu tüm grafik öğelerini içerir.

 

KHL, Russia

Yapım ve iş akışı

 

3DPlay, manual ile ya da harici GPI ile ve CII, VDCP ve USC gibi otomasyon protokolleri aracılığıyla birçok çalıştırma modunda kullanılabilir;. 3DPlay, temel otomasyon sistemleri tarafından tetiklenebilir ve Harris ADC 100, Harris D Series, Snell (Probel) Morpheus, Pharos, Pebble Beach ve diğerleri gibi yaygın olarak kullanılan otomasyon sistemleriyle arayüz oluşturur.

3DPlay, otomasyon sisteminden gelen tek bir komutla birden çok eylemi gerçekleştirebilir. Tüm eylemler, otomasyon sisteminde tek bir ikincil etkinlikte toplanabilir ve iş akışını önemli ölçüde kolaylaştırarak ikincil etkinliklerin sayısını büyük oranda azaltır.

Orad'ın otomasyon hizmetlerini kullanan 3DPlay, grafik öğelerini yayına doğru çerçeveyle alabilir.

3DPlay'in yapılandırılabilir oynatım listesi, kullanıcının etkinlikleri sırayla, birkaç modda yürütmesini sağlar: otomasyonla eş zamanlı, zaman kodlu ve manuel olarak.

3DPlay, otomasyon oynatım  yapısını okur ve kullanıcı tarafından oluşturulmuş, önceden belirlenmiş kurallara göre, güncellenmiş bir oynatım listesi otomasyon sistemine iletilmek üzere otomatik olarak  oluşturulur.

 

Doğrulama

Doğrulama komutu, oynatım listesi dolu olduğunda otomasyon sistemi tarafından oluşturulur. Bu tür bir komut gönderildiğinde, 3DPlay, o grafik öğenin parçası olan tüm özelliklerin (doku klipleri gibi) kullanılabilir olduğunu doğrular. Bu öğelerden birinin eksik olduğu durumlarda, operatör, duruma zamanında müdahale edebilmesi için bilgilendirilir.

Arşivleme

3DPlay, kullanıcının  belirlediği kriterlere göre oynatma merkezine gönderilecek olan görüntüler, klipler vb. gibi tüm ilgili verileri toplamasını ve arşivlemesini sağlar.

Tam yedekli 7/24 kesintisiz sistem

3DPlay, yayıncılık pazarının Linux işletim sisteminin Raid 1  yapılı, çalışırken değiştirilebilir güç kaynağı ve hatasız üretim sağlayan mekanik ve yazılım baypaslarını içeren özel ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla tasarlanan Orad HDVG rendering platformuna dayanmaktadır.

Video kliplerle zengin içerik

 

3DPlay, gerçek zamanlı 3D grafiklerle birleştirilmiş çoklu klipleri tetikleyebilir. 3DPlay, AVI, Quick Time (Alpha ile/Alpha olmadan), DV, DVC25 ve MPEG gibi yaygın olarak kullanılan tüm dosya formatlarını destekler. 

Klip oynatmanın yanı sıra canlı video girişleri de desteklenir. Donanım konfigürasyonuna bağlı olarak, kullanıcı 1-6 HD girişinden veya 2-12 SD girişinden yararlanabilir.

 

Video  Ingest

3DPlay'in  ingest uygulaması, video girişlerine   sahip olan tüm Windows PC’lere  kurulabilir. Kullanıcı, 3DPlay  kontrollü grafiklerin sonradan yüksek çözünürlükte bir video sunucusundan oynatılması veya düşük çözünürlükte elektronik olarak gönderilen grafiklerin doğrulanması  için grafikleri kaydedebilir.

Gömülü ses (Embeded Audio)  özellikleri

3DPlay,  16 mono veya 8 stereo gömülü sesi (embeded audio) kontrol edebilir ve yönetbilir; harici olarak sisteme girilen ses kaynakları veya harici ses dosyası ile birleştirip işleyebilir tek çıkış olarak verir.