Morpho

Morpho, tek bir kullanıcı arayüzünden oluşturma ve oynatma özellikleri sunan, gerçek zamanlı, 3D karakter üreticidir. Morpho, fikirleri ve tasarımları kolay ve uygun maliyetli bir şekilde yayına iletmeye odaklanır. Güçlü 3D gerçek zamanlı grafik oluşturma, akıllı grafik tasarım araçları ve esnek oynatma özellikleri, etkili ve kolay bir iş akışı sunan bir  ünitede  bir araya getirilmiştir. 

 

 Morpho Demo

Yaratıcılık 

 

Morpho,  çok detaylı bir 3D görünümü yaratmak için bile kolay ve esnek bir yol sağlayan, sayfa tabanlı bir mimari kullanır. Bir Morpho sayfası oluşturmak, katmanın yapısında Morpho   temel öğelerini, HD ve SD'de iki canlı video girişini, video klipleri, Photoshop™ katmanlarını ve 3D Collada dosyalarını birleştirerek gerçekleştirilir. Kullanıcı, görüntüleri ve RSS kaynaklarını Internet tarayıcıdan direkt olarak tasarım penceresine sürükleyip bırakabilir. Anlaşılması kolay konumlandırma, döndürme ve ölçeklendirme araçları ile, öğeler, tasarımın gerektirdiği şekilde yerleştirilebilir.

Morpho ile, Avi, Mpeg, Mp4, QuickTime™ ve Windows Media gibi formatlardaki çoklu video klipler, grafik sahnenin ayrılmaz bir parçası olarak oynatılabilir. Video klipler, sahnedeki herhangi bir nesneye  kaplanabilir ve çarpıcı 3D ve 2D DVE efektlerinin oluşturulmasını sağlar.

Morpho'nun tam özellikli, Unicode uyumlu karakter üreticisi, her türden süslenmiş 2D ve 3D metinleri, tabloları, yavaş ilerletme ve döndürmeleri oluşturmayı kolaylaştırır. Dahili yazım denetimi, kullanıcının grafiklerin yayına yazım hataları ile gönderilemediğinden emin olmasını sağlar. Morpho, direkt olarak bir RSS kaynağına ve tam özellikli iş haber penceresi seçeneğine bağlanma gibi çeşitli haber penceresi işlevleri sunar.

Kullanımı kolay sihirbazlar yoluyla, kullanıcı her türden veri kaynağından grafikleri verilere kolayca bağlayabilir. Etkinlik tabanlı eylemler belirlemek de mümkündür, böylece veritabanından alınan verilere dayalı farklı sayfalar görüntülenebilir. Z-sıralama ve ışık konumlandırma, 3D'de bulunan karmaşık görevlerdendir, fakat Morpho  MS PowerPoint™ gibi ürünlerden kavramları alarak bunu çok kolay bir hale getirmiştir ve güçlü 3D tasarımların çok daha kolay bir görev olarak gerçekleştirilmesini sağlar.

Morpho, sorunsuz ve etkili bir oluşturma sürecine sahiptir. Sayfadaki her bir öğe için kullanıcı kişisel olarak zamanlanmış efektleri kolayca düzenleyebilir. Morpho, çok geniş çeşitlilikte ön tanımlı özelleştirilebilir efektler sunar.

 

 

  Morpho Creation Process

 

Morpho Oynatma

 

Oynatma, bir oynatım listesindeki öğeleri düzenleyerek veya grafiklere rasgele bir sırada kolayca erişmek için oynatma denetleyicisini kullanarak gerçekleştirilebilir. Her bir grafik öğesi, farklı bir katmana atanabilir ve en fazla 7 farklı grafik öğesinin aynı anda oynatılmasına izin verir. Örneğin; bir logo katmanını, bir haber penceresi katmanından ayrı olarak yönetmek mümkündür. Metinlerde veya diğer öğelerde yapılan son dakika değişiklikleri, yayın sırasında uygulanabilir ve günümüzün yapım ihtiyaçları için gereken esnekliği sağlar.

Morpho, MOS protokolünü kullanarak haber odası sistemleri ile entegre olur ve haber ortamlarında  hatasız ve kolay bir kullanılabilirlik  sağlar. Morpho, CII ve VDCP gibi endüstri standardındaki protokoller aracılığıyla otomasyon sistemleri tarafından kontrol edilebilir.

Morpho, kullanıcının endüstri standardı formatlarında, hem canlı hem de zaman  kodu (timecode) tabanlı alt yazı dosyalarına alt yazı oluşturmasını sağlar. Morpho, kimlik doğrulamasını garantileyerek, altyazıların doğru karede oynatılmasını sağlar.

 

 

 Morpho Playout

Kendi dilinizde çalışma avantajı

Morpho, İngilizce, Fransızca, Portekizce, İspanyolca, Rusça, Almanca, Japonca ve Çince gibi çeşitli dillerde mevcuttur. Ek diller kolayca eklenebilir. Morpho %100 Unicode uyumlu bir mimariye sahiptir ve neredeyse tüm yazı dillerinde çalışabilmenizi sağlar.

Yeni eğitim konsepti

Morpho, bir ekran kılavuzu tarafından yürütülen izlenmesi kolay, yeni bir detaylı online eğitim videosu sunar ve mevcut tüm araç ve eylemlerin açıklamalarını sağlar.

Yükseltme yolu 

Morpho, Orad'ın gelişmiş çözümlerinde kolay bir yükseltme yolu sağlar. Morpho'da tasarlanan tüm grafik öğeler, Orad'ın Maestro ve 3DPlay denetleyicileri tarafından desteklenen bir formata aktarılabilir, böylece grafik içeriği yeniden kullanılabilir.

Düşük maliyet ve güçlü grafik motoru

 

Morpho'nun yeni hazır donanım platformu, lider satıcıların en son teknolojilerine dayanmaktadır. 2RU kasası, yalnızca kutu içinde PC olmaktan fazlasını sunar. Günümüzdeki grafik tasarımcıların ve operatörlerin gereksinimlerini karşılamak içim tasarlanmıştır. Ünite, tüm SD ve HD formatlarını destekleyen SD/HD değiştirilebilir versiyonunun yanı sıra yalnızca SD olarak da mevcuttur.

Morpho, 2 farklı donanım konfigürasyonu ile gelir: tek bir 2U kutuda tek kanallı veya çift kanallı (önizleme/program).