Pattern Recognition

 

Orad'ın Pattern Recognition sistemi, şüphesiz fiyat-verim bakımından piyasadaki en uygun  kamera tracking sistemidir ve fazla sayıda kameraya sahip stüdyolar kadar giriş seviyesindeki sistemler için de idealdir. 

Özel algoritmalara dayanarak, kameranın konumu, yönü ve görüş alanını kameradan gelen video sinyalini işleyerek  elde eder ve kameraya herhangi izleme ekipmanı takma gerekliliğini ortadan kaldırır. Pattern Recognition  yöntemi, tüm stüdyo kamerası ve lensleri ile uyumludur ve çoklu kamera yapımlarını destekler.

 

 

CCTV, China

 

 

Pattern Recognition izleme, geleneksel mavi veya yeşil kroma key tekniklerini kullanır fakat burada  stüdyo arka duvarına  mavi ve yeşil renkte kılavuz çizgileri eklenir. Stüdyo kamerasından gelen video sinyali, stüdyo kamerasının yönünü, konumunu ve zoom'unu hesaplayan Orad'ın Dijital Video İşlemcisi (DVP) yoluyla işlenir. Daha sonra veriler ağ yoluyla Orad'ın  iş platformu HDVG'ye aktarılır, HDVG izleme verilerine göre arkaplan grafiklerini oluşturur.   Kılavuz çizgiler kroma key işlemi ile tamamen kaldırılır. Net kamera izlemesi oluşturmak ve kameranın pan, tilt,   focus  ve  zoom alanı parametrelerini belirlemek için yalnızca küçük bir kısım kılavuzun kamera tarafından görülmesi   yeterlidir.

Stüdyo kameralarına hiçbir fiziksel cihaz kurulmadığından, sistem kurulumu çok basittir. Kılavuz (grid), mavi veya yeşile boyanmış (green box)  stüdyo duvarına monte edildiğinde, Pattern Recognition algoritması otomatik olarak kamera parametrelerini çıkarır ve sanal stüdyo saniyeler içinde yayına çıkmaya hazır olur.

Pattern Recognition sistemleri her video ortamında çalışabilir ve PAL, NTSC, SD veya HD formatlarını destekler. Kılavuzlar ölçüleri üç  ebatta  olur: 2x1 metre, 4x2.5 metre ve 5x3 metre. Orad ayrıca müşterilerin gereksinimlerine özel kılavuz boyutları sunar.