RadioTV

Dinleyicilerini ve reklam gelirlerini artırmak amacıyla daha fazla radyo istasyonu Internet ve DTT kanalları üzerinden yayın yapmaya başladığı için, Orad, radyo yeteneklerini, gerçek zamanlı 3D grafikleri ve reklamları çoklu kamera yapımı olarak yayınlayarak radyo programını görselleştiren eksiksiz bir çözüm geliştirmiştir. RadioTV tam otomatiktir ve sunucunun sesini tanımak ve hangi kameranın yayında olduğunu belirlemek için benzersiz bir otomatik tespit yazılımı kullanır. Kamera değiştirme insan müdahalesini gerektirmez ve mevcut iş akışı, herhangi bir ek masraf olmadan korunur. RadioTV, başlıklar, logolar, reklamlar ve diğer öğeler gibi 3D grafik şablonlarının eksiksiz bir setini sunar ve tam çerçeveli video oynatımını destekleyerek reklamcılık ve sponsorluktan yeni gelir kaynaklarının yolunu açar.

 

 

 

 RadioTV Presentation

 

Tek kullanıcı arayüzü

RadioTV ile video ve grafik kanalları, aynı operatör tarafından aynı kullanıcı arayüzünden kontrol edilir. Öğeler manuel olarak, GPI'dan veya otomasyon sisteminden yürütülebilir.

Otomatik kamera geçişi

RadioTV, tam otomatiktir ve kamera kesintilerini otomatik olarak yürütme benzersiz bir ses geçişi yazılımı kullanır. Yazılım radyo sunucusunun sesini tanır ve hangi kameranın ilgili grafiklerle birlikte yayında olması gerektiğini belirler. "Audio Switcher" uygulaması hangi mikrofonun yayında olduğunu belirler ve ilgili kamerayı kesmesi için dahili video denetleyicisine komut gönderir. Akıllı mantık, her bir kameranın ne zaman kesileceğini, stüdyoda sessizlik olduğunda veya birkaç kişi aynı anda konuştuğunda ne yapılacağını belirler. Farklı mantıklar,  isteğe göre farklı programlara uygulanabilir. RadioTV'nin  gelişmiş mantığı,  resim masası veya özel bir operatör gereksinimini ortadan kaldırır ve basit kurulum ve düşük  maliyetle ihtiyacı karşılar.

TV kalitesinde yapımlar

RadioTV, HD ve SD çözünürlüklerinde çoklu kamera yapımlarını destekler ve TV yayıncılığının yüksek kalitesini sunar. RadioTV,  referanslı (genlock) net, temiz ve yüksek kalitede video oynatımı sunar.

Tüm ilgili otomasyon sistemleri ile entegrasyon

RadioTV, yaygın kullanılan radyo otomasyon sistemleri, programlama sistemleri ile entegredir ve tüm yaygın protokolleri destekler. Otomasyon sistemlerinin çoğu, oynatım listeleri, video klipler ve daha fazlasını içerebilir ve RadioTV tarafından başlatılabilir.

Güçlü donanım

RadioTV, Orad'ın maksimum performans ve güvenilirlik sunan HDVG platformuna dayanmaktadır. RadioTV tam kapasiteli bir çözümdür ve sistem diskleri ve depolama için çalışırken değiştirilebilir güç kaynakları, mekanik ve yazılım baypası ve Raid konfigürasyonu sunar. RadioTV HD/SD SDI video  girişlerini destekler.

3D grafik şablonlar

RadioTV, başlıklar, logolar, reklamlar ve diğer grafik öğelerini içeren bir dizi hazır grafik şablonu ile gelir. RadioTV ayrıca şablon oluşturma araçları da sunar. RadioTV'nin grafik setleri, Orad denetleyicileri tarafından kontrol edilir ve grafik oluşturma için çok çeşitli seçenekler sunar.

Yeni gelir akışları

RadioTV, yayına reklamlar ekleyerek yeni gelir kaynakları sunar ve ek masraf olmadan ek gelir imkanı yaratır. Bir radyo programına reklamcı sponsor olduğunda, reklamcının markası ve logosu tüm yayın boyunca çerçevede görünür. RadioTV reklamı görselleştirir bu da dinleyici/izleyici üzerinde daha iyi bir etki oluşturur.