RealSet

Devrim niteliğindeki RealSet HD/SD sistemi, 3D sanal nesneleri geleneksel stüdyoya sorunsuz şekilde entegre eder. RealSet tarafından üretilen 3D nesneler, kamera hareketinden bağımsız olarak stüdyodaki tam konumunda bağlı kalır ve bu grafik öğelerin, stüdyonun ayrılmaz bir parçası olduğu izlenimini oluşturur. Eklenen grafikler, bir ön plan grafik katmanı olarak eklenir ve  renk key işleminin uygulanması gerekmez. Ekran koordinatlarında görüntülenen geleneksel grafiklerden farklı olarak, RealSet, tekrarlayan kişi ve grafikler arasındaki etkileşime yeni boyutlar getirir. Sunucu, eklenen grafik nesneleri ile etkileşim kurabilir, olaylar stüdyoda gerçek zamanlı olarak simüle edilebilir ve heyecan verici çekimler kolayca üretilir. Eklenen 3D grafikler, gerçek zamanda oluşturulur ve stüdyoda nesnenin mükemmel ve doğru perspektifini sunar.

RealSet, hem iç hem de dış mekan yapımları için mükemmel çözümdür,  büyük ve detaylı grafik yetenekleriyle programın kalitesini artırdığı haberler, yarışmalar, finansal programlar ve seçim yayını gibi özel etkinlikler için çarpıcı grafikler sağlar. Ürün yerleştirme, RealSet'in yapımın görüntü ve hissini önemli ölçüde artıran başka bir alanıdır.
 

 

  Turner, A.B.D.

 

Stüdyoya video ekleme

Stüdyoya 3D grafikleri eklemenin yanı sıra RealSet sahneye çoklu video yayınları ve video klipleri ekleme özelliği de sunar. Video-Texture - eşleştirme teknolojisi kullanılarak eklenen videolar, video basitçe nesne üzerinde sürüklenip bırakılarak sahnedeki nesnelerin herhangi biriyle eşleştirilebilir. Bu teknolojiyi kullanarak, sanal plazma ekranlar stüdyoya eklenebilir ve büyük video monitörleri stüdyo tabanından canlandırılabilir ve stüdyo içinde her yere yerleştirilebilir.

12'ye kadar farklı, tam çözünürlüklü SD video akışları veya alternatif olarak HD'de 6'ya kadar video  girişi stüdyoya eklenebilir. Ayrıca, RealSet, AVI, Quick Time, DV, DV25 ve MPEG  gibi yaygın kullanılan tüm  klip formatlarını destekleyerek stüdyoya çoklu video klipleri entegre edebilir. Videoların eklenmesi sisteme ek bir gecikme süresi eklemez ve gelen video kaynakları ile veya bu kaynaklar olmadan göz ardı edilebilir iki karelik toplam sistem gecikmesi sunar.
 

 

 

  

TV3, Spain

 

Dış mekan yapımları

RealSet, yayıncıların kendilerini yenilikçi ve yaratıcı olarak görmelerini sağlar.  kesin değerlerle kamera izleme özelliği sayesinde, RealSet 3D grafikleri ve videoları stüdyonun dışında birleştirebilir. Grafikler, binaların, nehirlerin veya ortamdaki diğer nesnelerin üzerinde eşleştirilebilir. Binalar gibi fiziksel öğelerin üzerine 3D grafik ve videoları giydirmek bile mümkündür.

Güçlü performans

RealSet, sezgisel bir sürükle-bırak uygulaması sunar. Tüm grafik öğeler Orad'ın ödüllü 3Designer  tasarım uygulaması ile oluşturulur. Güçlü bir içe aktarma (import) modülü, 3D nesnelerinin geometrileri, dokuları ve animasyonları ile birlikte 3D Studio Max gibi modelleme yazılımlarından 3Designer'a direkt olarak aktarılmasını sağlar. Şablondaki her bir grafik öğe, stüdyo kamera izleme bilgileri ile kolayca ilişkilendirilebilir. İlişkilendirildiğinde, Orad sensör izleme teknolojisi tarafından oluşturulan izleme bilgileri, eklenen nesnenin kamera hareketi ne olursa olsun konumuna sabitlendiğini garanti eder. Operatör eklenen nesnenin ölçeği, konum açısı ve diğer tüm parametrelerinin tam kontrolüne sahiptir.

Orad'ın benzersiz dinamik sahne  birleştirme özelliklerinden yararlanarak, çoklu sahneler RealSet ile aynı anda yüklenebilir ve başlatılabilir. Bu işlev, RealSet'in lower third, tam çerçeve veya haber pencereleri gibi izlenmeyen standart grafikleri kontrol etmesine ve başlatmasına izin verir. RealSet, izlenen grafik öğelerle bağlı olarak toplam bir grafik çözümü sunar.

Entegre iş akışı

Yapım sırasında RealSet, tüm yapım sürecini yönetmek için araçlar sağlamak amacıyla Orad'ın gelişmiş Maestro/3DPlay denetleyicilerini kullanır. Maestro, anlık olarak oluşturulan ve son dakika değişikliklerini destekleyen harici veritabanlarına,  kontrol pc üzerinde önizleme pencerelerine ve oynatım listelerine erişim sunar. 3DPlay esnek bir denetleyicidir ve kullanıcının markalanan grafiklere üstün etkileşimin yanı sıra birbirini izlemeyen (random access) mantık ve kurallar eklemesini sağlar.

RealSet bağımsız bir sistem veya daha büyük bir sistemin bir parçası olarak kullanılabilir. RealSet, ENPS, Avid iNews, OCTOPUS, Dalet ve Control Air gibi tüm haber odası ve otomasyon sistemlerine kusursuz entegrasyon sağlar.

 

Ürün yerleştirme

Ticari reklam aralarını tespit edip silen Tivo benzeri sistemlerin artan popülerliği ile, RealSet reklam ve sponsorluk gelirleri oluşturmak için alternatif bir kanal sunar. RealSet ile, ticari reklamlar stüdyoya eklenir ve yapımın ayrılmaz bir parçası haline gelir, böylece silinme olasılığını ortadan kaldırır.