Stereographics

 

Stereo3D, 3D olarak yapılan filmlerin sayısı arttıkça film ve video endüstrisinde artış kazanmıştır. Stereo3D, film ve video endüstrisinde o kadar yaygın hale gelmiştir ki, televizyon yayıncılığı için en son trend olarak kendini göstermektedir.

Her zaman olduğu gibi, Orad, yayıncılara, ev izleyicilerinin gerçek zamanlı olarak 3D heyecanı yaşamasını sağlayan bir çözüm geliştirmede ilk olmuştur. Orad Stereographics çözümü, stereo grafiklerini gerçek zamanda oluşturur ve bunları stereo görüntü üzerinden görüntüler. Stereographics ile spor, hava durumu kanal markalama (Channel Branding), seçimler vb. gibi içerikler gerçek zamanda güncellenebilir. Yayıncının, grafiklerin ve önemli stereo parametrelerinin derinlik boyutu üzerinde tam kontrolü vardır; interaksiyal (göz ayırma) ve yakınsama gerçek zamanda ayarlanabilir.

 

Doğru, gerçek zamanlı stereo görüntü

Doğru stereo görüntü, ancak grafikler 3D olduğunda mümkün olabilir, standart bir karakter üreticiyle bu mümkün değildir. Orad Stereographics çözümü, her video alanında hem sol hem de sağ göz için görüntüler oluşturarak doğru stereo grafikleri üretir. Görüntüler gerçek zamanda üretildiği ve post prodüksiyonda oluşturulmadığı için, Orad Stereographics canlı etkinlikler için ideal bir çözümdür.

Tek  Ünitede çözüm 

Tam bir senkronizasyon sağlamak için hem sol hem de sağ sinyaller, 3G HD (1080P) sinyal üreten tek bir güçlü Orad HDVG sistemi tarafından oluşturulur. İki lineer keyer, sol/sağ bağımsız video kaynaklarında bile grafiklerin üst üste binmesine olanak tanır.

Gelecek odaklı

Stereographics, tüm standartlara uyum sağlayabilir çünkü HDVG, ayrı sol/sağ, yan yana vb. gibi tüm stereo düzenler ve 3G HD için uygun olan düzenler için sinyaller üretir.

Kolay ayarlar

 

Stereographics'in kullanıcı dostu arayüzü, sol ve sağ göz için görüş açıları arasındaki mesafe olan interaksiyal (göz ayırma) ve belirli bir mesafeye odaklanmak için görüş açılarını birbirlerinden uzağa veya birbirlerine doğru döndüren yakınsama gibi önemli stereo görüntü parametrelerinin kolayca ayarlanmasını sağlar. Kullanıcılar ayrıca arka plan ve ön plan sinyalleri için sol/sağ gözü ayrı olarak çevirebilir.

Buna ek olarak, varolan grafik akışını korumak için özel bir çaba sarf edilmiştir, böylece stereo olarak grafik üretmek kullanıcı için şeffaf bir uygulamadır. Örneğin; Orad'ın 3Designer  tasarım yazılımı ile bir stereo grafik sahnesi tasarlarken, tasarımcı aynı alışılmış uygulamayı kullanmaya devam eder ve masaüstünde yerel bir stereo önizleme özelliğine sahip olur. Ayrıca, tüm stereo parametrelerine operatör müdahale eder, operatör, üretim devam ederken tasarım aşamasına yeniden geri dönme gerekliliğini ortadan kaldırarak bunları gerçek zamanda modifiye edebilir.

 

Son dakika 3D ayarları

Grafik şablonun üstüne bindirildiği video metrajına uyması için derinlik veya göz ayırmasında bir ayar yapılması gerektiğinde, yeniden yazmaya gerek yoktur; stereo görüntü parametreleri, yayın ayarı olarak son dakikada bile uygulanabilir.

Efficient reuse of existing graphics 

3Designer'ın önceki sürümleri ile oluşturulmuş 3D grafik şablonları, temel stereo görüntü parametreleri kullanılarak Stereographics olarak kullanılabilir. Yeniden yazmaya gerek yoktur.